aktualizováno: 22.10.2017 18:49:08 

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ RAKOVNÍK

Zájezd Doksy 18.4.2014

     

 

Výlet do Doks za Čtyřlístkem.

O velikonočních prázdninách v pátek 18.4.2014 uspořádal Dům dětí a mládeže Rakovník ve spolupráci s Klubem českých turistů výlet pro děti. Dopoledne jsme navštívili Bělou pod Bezdězem a to Soukromé sbírky papírových betlémů manželů Kabátníkových. Je zde vystaveno 664 betlémů. Ale najdeme tu také krojované panenky a postavičky z pohádky Princezna ze mlejna. Děti si zde mohly nakoupit suvenýr třeba na památku nebo jako dárek pro rodiče.

Po obědě nás autobus dovezl do Doks, kde byla domluvena prohlídka muzea Čtyřlístku. Fifinka, Pinďa, Myšpulín a Bobík tu byli k vidění téměř v životní velikosti. Menší děti dostaly omalovánku, kterou si zde vymalovaly. Větší si mohly prohlédnout knížky nebo časopisy se Čtyřlístkem.

Nezapomněli jsme zajít i ke známému Máchovu jezeru. Výlet jsme zakončili „Putováním za lesními pověstmi“. Ve zdejším lesoparku mají pojmenované dřevěné bytosti. Děti je se zájmem hledaly a přečetly si co daná bytost představuje.

V autobuse cestou tam i zpátky nás o zajímavostech co byly k vidění z autobusu informovala paní M. Círová z DDM Rakovník. Zájezd připravila I. Folbrová / KČT Rakovník/ spolu již zmíněnou p. Círovou.

Na památku na tento výlet si děti odnesly pamětní list. Věřím že se všem zúčastněným výlet líbil a už se  budou těšit na podzimní, který pro ně zase připravíme.

                             

                                                                                            .


TOPlist