aktualizováno: 22.10.2017 18:49:08 

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ RAKOVNÍK

TP Barrande a trilobit 2016

 

BARRANDE A TRILOBIT 2016

      

Již po sedmnácté se v sobotu 14. Května 2016 uskutečnil „Turistický pochod Barrande a trilobit“. Tato akce je především pořádána pro děti.  Patří ale i k oblibě mezi dospělími. Těch se letos zúčastnilo více.

Na letošním ročníku bylo na výběr z pěti tras. Čtyřkilometrová je vlastně nová trasa, okruh ve Skryjích absolvovalo 18 osob. Dvě pětikilometrové měly starty v Týřovicích a ve Šlovicich. Další devítikilometrová trasa starovala v Újezdci a poslední delší šestnáctiklimetrová startovala z Roztok.

Dvě trasy vedly přes Elektroskazen Čechův mlýn. Tam ochotný pan Čech provedl turisty a povídal o vše co se elektřiny týká.

U muzea ve Skryjích byl pro děti připraven naučný kvíz, zakončený testem. Děti dostaly kartičky na kterých zakroužkovaly správné odpovědi. Kartičky odevzdaly v cíli, kde se z nich losovaly odměny.

V cíli obdržel každý účastník pamětní list, upomínkový předmět a špekáček, který si opekl na připraveném ohni.

Děti si pak zasoutěžily na stanovištích, kde plnily úkoly a také si zastřílely ze vzduchovky. Za splnění soutěží održely odměnu. Soutěže připravily pracovnice Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Těm bylo předáno poděkování za desetiletou spolupráci na této akci.

Zaměstnanci Informačního a vzdělávacího střediska lesů ČR Křivoklát povídali dětem o přírodě a také tam dávali dětem otázky a malou odměnu.

V cíli proběhla celá akce za hudebního doprovodu pana V. Chaloupky a mnozí účastnici si s ním i s chutí zazpívali krásné písničky.

Finále pochodu je vždy ve 14hodin, kdy je losována tombola již ze z míněných kartiček. Hlavní ceny jsou tři dorty ve tvaru trilobita.

Počasí také přálo. Tudíž se celá povedla. Počet účastníků – 162 osob.

 

Už teď přemýšlíme o dalším již 18. Ročníku a čím Vás všechny příznivce tohoto pochodu překvapíme. Třeba tím že připravíme nový kvíz.

 

 

DĚKUJI TÍMTO VŠEM SPONZORŮM A  VŠEM POŘADATELŮM ZA VYNIKAJÍ POMOC NA TÉTO AKCI.

                                                Iveta Folbrová

Video z cíle

http://kctrakovnik.wbs.cz/mov04324.avi

 


TOPlist