aktualizováno: 22.10.2017 18:49:08 

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ RAKOVNÍK

Mladoboleslavsko 3.4.2015

 

 Jezdí na krásné a poučné výlety

Řadu zajímavých míst v Čechách navštívily nedávno desítky dětí z Rakovnicka. Na výlety mohly vyjet díky Klubu Českých turistů a Domům dětí a mládeže v Rakovníku.

Zastavme se spolu s nimi třeba v Dobrovicích, kde prošly místním cukrovarem a lihovarem. Za účastníky popsala Marie Círová: „Ujala se nás sama ředitelka muzea, které je zároveň součástí fungujícího závodu. Děti dostaly mnoho informací o výrobě a provozu." Mohly ozkoušet například, jak velkou mají sílu, a to točením rumpálu a za využití jednoduché kladky při manipulaci s barelem.

Nezapomenutelná byla také návštěva Škoda muzea v Mladé Boleslavi. „Tady jsme dostali pracovní list a zjišťovali opravdu zajímavé údaje nejen o zakladatelích Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi," zavzpomínala Marie Círová.

Jednou ze zajímavostí bylo, že fotbalista Milan Baroš se narodil přímo v sanitce „Škoda 1203" a manželé Škulinovi projeli celou Afriku autem Škoda Rapid.
Den pak výletníci zakončili v podzemním labyrintu, kde si děti ozkoušely svoji šikovnost – šplh na laně, na horolezecké stěně či při hře v kuželky.


TOPlist